Karakoçan'ın 25 yıllık sorunu çözüldü

Elazığ'ın Karakoçan ilçesinde kurulan çöp toplama merkezi faaliyete geçerek, ilçenin 25 yıllık problemi çözüme kavuştu.

PAYLAŞ

Elazığ'ın en büyük ilçelerinden biri olan 'da hem doğaya hem de insan sağlığına katkı sunacak yeni bir tesis kuruldu. Karakoçan Belediyesi, Çevre ve Şehircilik Bakanlığının desteği ile ilçe çöp toplama merkezi kurdu. Bakanlık ayrıca ilçe belediyesine çöp transfer tırı hibe etti. Hiçmete sunulan çöp toplama merkezi ile ile Karakoçan ilçesinin 25 yıllık sorunu çözüme kavuştu.

Karakoçan Belediye Başkanı Ayhan Akbaba, yaptığı açıklamada, ilçede bir ilki gerçekleştirdiklerini belirterek, Bahçelievler mevkiinde biriken yaklaşık 30 ton çöpü Bingöl'deki geri dönüşüm tesislerine gönderdiklerini söyledi.

İlçenin kötü koku ve çirkin görüntüden kurtulduğunu ifade eden Başkan Akbaba, "Göreve geldiğimiz günden itibaren söylediğimiz sözlerden biri de Karakoçan'ın çöpünü tabiattan uzaklaştırarak geri dönüşüme götürülmesiydi. 80 yıllık tarihi olan ilçemizde, çöpler Yenice mıntıkasına boşaltılmıştı. 25 yıla yakındır da Bahçelievler mıntıkasına çöplerimiz dökülüyordu. Bahçelievler o dönemde ilçe merkezine uzaktı ancak, zamanla evler yapılmaya başlayınca ilçemiz çok sıkıntı çekti. Biz de göreve geldiğimiz andan itibaren bu sorunu çözmek için çaba sarf ettik. Çok şükür bugün, bu çabamızın semeresini aldık. Milletvekillerimize ve Çevre Şehircilik Bakanımıza teşekkür ediyorum. Çöp transfer tırının hibe edilmesinde bize çok büyük katkıları oldu. Yine Hamzalı köyümüzde çöp rampası yaptık. Bugün itibariyle 7 aracımızla ilçedeki yaklaşık 30 ton çöpün sevkiyatını gerçekleştiriyoruz. Bingöl katı atık dönüşüm tesislerine götürerek orada dönüştürüyoruz. Allah hayırlı uğurlu etsin. İlçemiz adına güzel bir çalışma oldu." dedi.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN