Ulukent Haberleri

Ulukent Haberleri

Elazığ'da şehrin doğusuna bir yaşam alanı daha kazandırıldı

Elazığ Belediyesi tarafından; Ulukent, Doğukent, Kırklar, Sanayi ve Salıbaba Mahallelerinden geçen ve yıllardan beri başta bu mahalleler olmak üzere şehrin en büyük problemlerinden biri olan kanal sorunu çözüme ulaştırılarak, yepyeni bir yaşam alanı olarak düzenlendi.

Kanal boyu projesinde sona gelindi

Elazığ'da şehrin doğusunda başlatılan Kanal Boyu Çevre Düzenleme ve Park Yapım İşi çalışmalarında sona gelindi.

Elazığ'da 3 asırlık Faik Bey Konağı restore edilerek turizme kazandırılmayı bekliyor

Elazığ'ın tarihi Hüseynik Mahallesi'nde bulunan 300 yılık tarihi Faik Bey Konağı aradan geçen yüzlerce yıla rağmen ayakta kalmayı başardı. Mahalle sakinleri tarihi konağın restore edilerek turizme kazandırılmasını istiyor.

Başkan Şerifoğulları: Şehrin Doğusuna Nefes Aldıracak Projelerimiz Devam Ediyor

Elazığ Belediyesi, Ulukent, Doğukent, Sanayi, Salıbaba ve Kırklar Mahallelerini kapsayan ‘Kanal Boyu Çevre Düzenlemesi ve Park Yapım İşi’ çalışmalarına devam ediyor.

Başkan Şerifoğulları: ''Şehrin doğusuna prestijli bir yaşam alanı kazandırdık''

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, şehrin doğusuna prestijli bir yaşam alanı olarak kazandırılan Ulukent Mahallesi Kanal Yanı Çevre Düzenlemesi ve Park Alanını gezerek vatandaşlarla sohbet etti.

Hüseynik Evleri Turizme Hazırlanıyor

Elazığ'da eski ismi Hüseynik olan Ulukent mahallesindeki tarihi evler restore edilerek turizme kazandırılacak.

Başkan Şerifoğulları Ulukent’te Yapılan Çalışmaları İnceledi

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, Ulukent Mahallesi’nde gerçekleştirilen belediye çalışmalarını yerinde görmek amacıyla bir dizi inceleme ziyaretinde bulundu.

Başkan Şerifoğulları, Sahada İncelemelerde Bulundu

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, Hicret, Aksaray ve Ulukent mahallelerini ziyaret etti. Başkan Şerifoğulları, ziyaretlerinde mahalle muhtarlarıyla birlikte sahada yürütülen çalışmalara ilişkin incelemelerde bulunarak, vatandaşlarla sohbet etti.

Ulukent Mahallesi’nin Altyapısı Yenileniyor

Elazığ Belediyesi Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü ekipleri, ilkbahar yağışları öncesi şehir genelinde herhangi bir sıkıntı yaşanmaması için alt yapı çalışmalarını artırdı.

Mahalle Mezarlıklarında Kapsamlı Temizlik

Elazığ Belediyesi Mezarlıklar Müdürlüğü ve Temizlik İşleri Müdürlüğüne bağlı ekipler, Sürsürü, Ulukent, Kırklar, Aksaray ve Gümüşkavak mezarlıkları başta olmak üzere şehir genelindeki mahalle mezarlıklarında kapsamlı bir temizlik çalışması gerçekleştirdi.

Bu Proje, Şehre Çok Yakıştı

Elazığ Belediyesi tarafından Ulukent Mahallesi’nde toplam 37.000 metrekare alan üzerinde hayata geçirilen yeni yaşam alanı, havaların ısınmasıyla birlikte vatandaşların ilgi odağı oldu.