Tarım Ve Orman Müdürlüğü Haberleri

Tarım Ve Orman Müdürlüğü Haberleri

Elazığ'da ekmek gramajı denetimi

Elazığ İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ekipleri, kent genelinde ekmek satışı yapılan işletmelerde ekmek gramajı kontrolü gerçekleştirdi.

Serbest hükümlülere sürü yöneticiliği kursu

Elazığ Tarım ve Orman Müdürlüğü, Denetimli Serbestlik Müdürlüğü, İl Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu işbirliği ile Elazığ Denetimli Serbestlik Müdürlüğündeki serbest hükümlülere yönelik sürü yöneticiliği kursu verildi.

Elazığ'da kayısı ve elma entegre bahçeleri kontrol edildi

Elazığ İl Tarım ve Orman Müdürlüğü Bitkisel Üretim ve Bitki Sağlığı Şube Müdürlüğü teknik ekipleri tarafından kayısı ve elma entegre bahçelerinde Akdeniz meyve sineği ve drosophilia suzukii zararlısına karşı tuzak kontrolleri yapıldı.

18 ilde 12 milyon yavru sazan suyla buluştu

Elazığ'da Tarım ve Orman Müdürlüğü bünyesinde, Ağın ilçesinde bulunan kafes işletmesinde balık hasadı ve balıklandırma etkinliği düzenledi. Etkinlik çerçevesinde 2021 yılında Keban üretim birimlerinde üretilen 12 milyon yavru sazanın balığı stokların desteklenmesi amacıyla 18 ilde bulunan su kaynaklarına bırakıldığı bildirildi.

Elazığ'da çiftçilere baklagil tohumu dağıtıldı

Elazığ'da, Baklagil Ekiyorum Toprağımı ve Soframı Zenginleştiriyorum projesi kapsamında kura çekimi sonucu ilçe merkezi ve köylerde belirlenen çiftçilere Nohut, Kuru Fasulye ve Mercimek tohumluğu dağıtıldı.

Elazığ İl Tarım ve Orman Müdürlüğü’ne Ali Kılıç atandı

Elazığ İl Tarım ve Orman Müdürü Turan Karahan görevden alındı. Elazığ tarım ve Orman Müdürlüğüne Ali Kılıç atandı.

Elazığ’da 3 bin 500 üreticiye 27 milyon TL hibe desteği

Elazığ’da 2021 yılında 3 bin 500 üreticiye yaklaşık 27 milyon TL hibe desteği verildi.

Elazığ’da üreticilere vişne fidanı dağıtıldı

Elazığ Tarım ve Orman İl Müdürlüğü tarafından üreticilere vişne fidanı dağıtıldı.

Kız Kardeşim Projesi kapsamında eğitim ve toplantılar devam ediyor

Elazığ Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından yürütülen Kız Kardeşim Projesi kapsamında kırsalda kadın çiftçileri ve tarımsal kalkınma kooperatif ortağı olan kadınları satış ve pazarlama alanında güçlendirmek için toplantı yapıldı.

Elazığ'da 15. Bağ Bozumu ve Orcik Festivali başladı

Elazığ'ın merkeze bağlı Sün köyünde 15. Bağ Bozumu ve Orcik Festivali düzenlendi. Festivalde 'En Güzel Üzüm' yarışması da düzenlendi.

Elazığ'da çiftçilerin ÇKS kuyruğu

Koronavirüs (Covid-19) ile mücadele kapsamında devam eden tam kapanma döneminde tarımsal faaliyetlerine devam etmek isteyen üreticiler, Çiftçi Kayıt Sistemi'ne (ÇKS) kayıt için Tarım ve Orman Müdürlüğü önünde kuyruk oluşturdu.

Gıda İşletmelerine Sıkı Denetim

Elazığ İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, Ramazan Ayı ile birlikte gıda denetimlerini arttırdı.

Keban Barajı Su Ürünleri Balık Üretim İstasyonu Devredildi

Keban Barajı Su Ürünleri Balık Üretim İstasyonu, İl Tarım ve Orman Müdürlüğüne devredildi.

Meyve Üreticilerine Çiçek Hastalığı Uyarısı

Elazığ İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, kayısı başta olmak üzere sert çekirdekli meyve ağaçlarında görülen monilya (çiçek) hastalığına karşı üreticileri uyardı.

Üreticilere uygulamalı budama eğitimi verildi

Elazığ İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından, Elazığ merkeze bağlı Cip Köyünde meyve bahçesinde budama metodları konusunda üreticilere uygulamalı budama eğitimi verildi.