Dsi Haberleri

Dsi Haberleri

Baskil Pınarlı Yeraltı Barajı projesine ait sözleşme imzalandı

Elazığ Baskil Pınarlı Yeraltı Barajı İnşaatı işine ait sözleşme, DSİ 9. Bölge Müdür Vekili Erol Taş ile yüklenici Seroğlu firması arasında imzalandı.

Palu'da Taşkın Koruma Projesi tamamlandı

Elazığ'ın Palu ilçesinde Devlet Su işleri (DSİ) tarafından yapımına başlanan Taşkın Koruma Projesi tamamlandı.

DSİ'de değerlendirme toplantısı yapıldı

DSİ 9. Bölge Müdürü Mahmut Dündar'ın başkanlığında, Bölge Müdür Yardımcıları, ilgili Şube Müdürleri, teknik personel ve yüklenici firmanın katılımı ile Elazığ Maden Altıntarla Göleti ve Sivrice Elmasuyu Göleti Proje Yapımı Ara Raporu Değerlendirme Toplantısı yapıldı.

Karakoçan Bazlama Barajı ve sulaması inşaatı sürüyor

Tarım ve Orman Bakanlığı, Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü Elazığ'da yaptığı yatırımlarla ilimizin mümbit topraklarını su ile buluşturmaya, vatandaşlara içme ve kullanma suyu temin etmeye ve derelerdeki taşkın riskini azaltmaya devam ediyor. 

Alacakaya Merkezindeki dere ıslah edildi

Elazığ ili Alacakaya ilçe merkezinden geçen Dere, DSİ 9. Bölge Müdürlüğü iş makineleri ve personeli tarafından gerçekleştirilen makineli çalışma kapsamında ıslah edildi.

Hatunköy Barajı proje yapımı ön raporu değerlendirildi

Elazığ Maden Hatunköy Barajı Proje yapımı ön rapor değerlendirme toplantısı yapıldı. 

Elazığ'da 11 bin 870 dekar tarım alanı su ile buluşacak

Elazığ'da yapımı biten Sarıcan Göletinin, sulama şebekesi çalışmalarının tamamlanması ile 11 bin 870 dekar tarım arazisi su ile buluşacak.

Bölge genelinde yağışlar yüzde 39,5 oranında azalış gösterdi

Elazığ, Malatya, Tunceli ve Bingöl'de Ekim ile Mayıs ayları arasında uzun yıllar ortalamasına göre yüzde 36, 9 oranında yağışların azaldığını belirten DSİ 9. Bölge Müdürü Mahmut Dündar, 2020 yılına göre 2021 yılında ise azalış miktarının yüzde 39,5 olduğunu söyledi.

DSİ'den dere ıslahı çalışması

Devlet Su İşleri (DSİ) 9. Bölge Müdürlüğü, Palu ilçesi Gökdere köyü ve Kırkbulak köyü dere ıslahı çalışması gerçekleştirdi. 

DSİ Genel Müdürü Yıldız: Elazığ'da 185 bin 900 dekar tarım arazisi sulanacak

Elazığ'da 2021 yılı sulama sezonunda toplam 185 bin 900 dekar tarım arazisinin sulanacağını belirten Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürü Kaya Yıldız, Sulu tarım ile birlikte 2021 yılı birim fiyatları ile ülkemiz ekonomisine 297 milyon 440 bin TL katkı sağlanmasını hedefliyoruz' dedi.

DSİ, 2 Projeyi daha hayata geçiriyor

Devlet Su İşleri (DSİ) Elazığ 9. Bölge Müdürlüğü, Maden ilçesi Altıntarla ve Sivrice ilçesi Elmasuyu Göleti ve Sulaması projelerini hayata geçirecek. 

2. Kısım İnşaat İşi Sözleşmesi İmzalandı

Elazığ Merkez Gümüşkavak Mahallesi 2. Kısım Taşkın Koruma İnşaatı işine ait sözleşme, DSİ 9. Bölge Müdürü Mahmut Dündar ile yüklenici firma yetkilisi Murat Demirci arasında imzalandı.

Kanatlı Baraj Gölü Çevresi Ağaçlandırılıyor

Devlet Su İşleri (DSİ) Elazığ Bölge Müdürlüğü tarafından yapımı tamamlanarak su tutulmaya başlanan Kanatlı Baraj Gölü çevresinde yeni bir proje hayata geçiriliyor. 

Yıldırım: Şehrimiz büyümeye devam ediyor

AK Parti Elazığ İl Başkanı Şerafettin Yıldırım, gelişen ve istikrarla büyüyen tarım faaliyetleriyle Elazığ'ın büyümeye devam ettiğini söyledi.

DSİ'den boğulma tehlikesine karşı uyarı 

Türkiye genelinde sıcak havalar nedeniyle serinlemek için baraj, sulama kanalı ve göletlere girenler boğulma tehlikesiyle karşı karşıya kalırken, Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğünden konuya ilişkin uyarı geldi.

Gürçubuk Köyü Deresi Islah Edildi

Devlet Su İşleri (DSİ) 9. Bölge Müdürlüğü, sorumluluk sahasında bulunan illerde çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. 

Kalecik Barajı Sulaması Yenileme Çalışmaları Değerlendirildi

Devlet Su İşleri (DSİ) 9. Bölge Müdürlüğünce Elazığ'ın Karakoçan ilçesinde başlatılan Kalecik Barajı Sulaması Yenileme Çalışmaları değerlendirildi.

DSİ'den Özel Sporcular Kulübüne Anlamlı Yardım

DSİ Spor Kulübü, Elazığ Özel Sporcular Spor Klubüne  malzeme yardımı yaptı.

Alacakaya Kayranlı Köyü Deresi Islah Edildi

Elazığ İli Alacakaya İlçesi Kayranlı Köyü Deresi, DSİ 9. Bölge Müdürlüğü personel ve iş makineleri marifetiyle ıslah edilerek, taşkın riskine karşı daha emniyetli hale getirildi.        

DSİ Harıl Harıl Çalışıyor

Devlet Su İşleri (DSİ) Elazığ 9. Bölge Müdürlüğü, yeni bir projeyi daha hayata geçiriyor. 

İki ilçenin 30 yıllık su ihtiyacı karşılanacak

Devlet Su İşleri (DSİ) tarafından Palu ve Kovancılar ilçelerinde başlatılan içme suyu ve arıtma tesisi çalışmaları devam ediyor.

Şorşor Deresinde Temizlik Yapıldı

Elazığ Merkez Karşıyaka Mahallesindeki Şorşor Deresi ve Yan Kollarındaki dere yatağında  çevre düzenlemesi ve temizlik yapılarak taşkın riski ve çevre kirliliği önlendi. 

DSİ Bölge Müdürlüğü müjdeli haberi verdi!

DSİ 9. Bölge Müdürü Mahmut Dündar, 20 Ekim 2020 tarihi itibariyle su tutmaya başlanan Elazığ Kanatlı Barajında su seviyesinin su alma kotu olan 1.279’un üstüne çıktığını söyledi. 

Üçocak Beldesinin Çehresi Değişti

DSİ 9. Bölge Müdürlüğünce Üçocak Beldesi Dibni Deresinde yapılan ıslah çalışmaları beldenin çehresini değiştirdi.

Karaali Göleti Sulaması Projesi Hayata Geçiyor

Elazığ Merkez Karaali Göleti ve Sulaması Proje yapımı ve işine ait sözleşme imzalandı.

Tarhana Ragülatörü ve İletim Tüneli Sözleşmesi İmzalandı

Hamzabey Barajına su aktaracak Tarhana Ragülatörü ve İletim tüneli inşaatı işine ait sözleşme imzalandı.