REÇETE - Yücel Çakmak

REÇETE


REÇETE
Reçeteler veriliyor. Ama uygulama yok.
İlimizi ziyaret eden siyasetçiler Elazığ’ın zaaflarını yakından biildikleri için nabza göre şerbet verip reçeteleri tek tek yazıp gidiyorlar.
En son reçeteyi de TDP Genel Başkanı Mustafa Sarıgül yazdı.
*Elazığ Turizm Bölgesi olmalı…
*Elazığspor hak ettiği yerde olmalı…
Olmalı… Olmalı… Olmalı…
Reçete bizde de var. Sokaktaki vatandaş ta biliyor.
Mühim olan bu reçeteyi kim uygulayacak?

DEPREM
Deprem konusunda hemşerimiz Prof. Dr. Naci Görür, zaman zaman uyarılarda bulunuyor: “Elazığ’da şiddetli bir deprem bekleniliyor”
Kulak asan var mı? Yok…

DOĞU ANADOLU FAY HATTI
Uyandı beyler… Hafif sarsıntılar olmaya başladı bile… Tedbirleriniz ne? B Planınız var mı?
Siz hala deprem yaralarını bile saramadınız. Sayın Vekiller gelip gördünüz… Eeee sonuç ne?

BAKAN
Elazığ’dan “Bakan” çıkmadığı yönünde yıllardır bir şikâyet var. Kamuoyu sık sık bu şikayetini gündeme getirir. Ama sonuç belli… Elazığ’dan “Bakan” çıkmıyor. “Bakan” çıkması için “Vekil” olması gerek. 
Ararım, ararım, ararım seni her yerde
Sorarım ıssız gecelerde vekilim nerde

SERİ YAKALANACAK
Elazığspor, 29 yıl sonra 3. Lig!e düşme tehlikesi yaşıyor. Elazığspor Teknik Direktör Cafer Aydın, "Seri yakalamazsak işimiz zor." dedi.
Elazığsporlu taraftarlar ise seriyi yakalamak için yoğun bir arama faaliyetine başladılar.
Daha önceleri Galatasaray’da forma giyen Seri adlı futbolcuyu yakalamaya çalışan taraftarlar, Seri’nin forma giydiği Fransa’ya gitmeye başladılar. En kısa zamanda Seri’yi yakalayıp Elazığ’a getirecekler.

GURURLANDIK
Covid 19 Salgını ve deprem konularıyla başı dertte olan Türkiye’ye Elazığlı bilim insanları görüşleriyle rehberlik ediyorlar. 
Son bir yıldır yaşanan pandemi döneminde başta ulusal basın olmak üzere birçok kurum Elazığlı Bilim insanlarının görüşlerinden faydalandılar. Özellikle Ulusal Basında sık sık görüşleri alınan bilim adamlarının düşünceleri diğer kurumlar için referans özelliği taşıyor.
Prof. Dr. Canan Karatay, Prof. Dr. Mehmet Ceyhan, Prof. Dr. Necip İlhan ve Prof. Dr. Toker Ergüder salgın döneminde tıbbi görüşleriyle ve Prof. Dr. Naci Görür ise deprem konusunda görüşlerini kamuoyuyla paylaştılar.
Elazığlı Bilim insanları Elazığ için gurur vesilesi olurken, özellikle Prof. Dr. Toker Ergüder’in Dünya Sağlık Örgütü Türkiye Temsilcisi olması da Elazığ için daha da gurur kaynağı oldu.

cakmakyucel@gmail.com

YAZIYI PAYLAŞ!

YAZARIN SON 5 YAZISI
04Ağs

KUKLALAR SAHNEDE

29Tem
06May

ELAZIĞ KABINA SIĞMIYOR

29Nis

FAAL GAZETECİLİK

22Nis

İL BAŞKANININ GÜCÜ