1 HAZİRAN VE YASAKLAR... - Ahmet Polat

1 HAZİRAN VE YASAKLAR...


Tüm Dünyayı etkisi altına alan Covit-19 virüsü bir takım önlemler alınmış ve son olarak 1 Haziran tarihi itibari ile tekrar bir kısıtlama yayınlanacak.
Ele aldığımız konu itibariyle spor organizyonları bir takım önlemler alınırken; tüm gözler şimdi 1 Haziran tarihinde Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın kabine toplantı sonrası alacağı kararlara çevrildi.
Spor Salonlarının aktif hale gelmesi, havuzların eğitimlerine devam etmesi, seyircili müsabakaların tekrar başlaması gibi beklentiler var.
Mevsimsel olarak ilk olarak yüzme havuzlarının her yaş aralığına göre tekrar açılması. Akabinde de çok amaçlı spor salonlarının tüm spor branşlarına açılması ve de seyircili olması.
İlimize bakacak olursak da; Olimpik Yüzme Havuzu, lisanslı sporcuların eğitimlerinin verilmesi kademeli olarak antrenörler eşliğinde yapılmaktaydı.
Fakat veliler her yıl olduğu gibi yaz döneminde tekrar çocuklarının hem yaz döneminde spor aktivesi yapmak hem de vücut sağlığı için yüzme kurslarının tekrar açılmasını bekliyorlar. 

BAKANDAN SPORCULARA HARÇLIK…

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu 8 bin sporcuya asgari ücretin net tutarını geçmemek üzere; yaş gruplarına yönelik harçlık vereceğini açıkladı.
Bakan Kasapoğlu; yaz ve kış olimpiyat oyunlarına hazırlanmak amacıyla olimpik ve paralimpik spor dallarında 8 bin sporcu yetiştireceklerini, sporcuların beslenme, barınma ve yol giderleri Bakanlık tarafından karşılanacağını ve sporculara her ay harçlık verilecekleri bildirdi.
Gençlerimiz son dönemlerde spora yapılan yatırımlarla daha bir kendilerine öz güven ve yetenek keşfinde daha iyi konuma geldiler. 
Bakanlık, yapılan yatırımların yanı sıra ödedikleri harçlıkların genç nüfus potansiyelini fazlalığını göz önünde bulundurması ile elit sporcu yetiştirmenin gayreti içerisinde oldukları aşikâr.
Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın sporu sevmesi ve her imkânı gençlerin spor yapmasına sunmasının meyveleri yapılan çalışmalar ile ortada.
İlimizde de Gençlik ve Spor İl Müdürü Abdulsamet Eren ve ekibi hemen hemen her branşta ve de birçok aktivitelerle gençlerimize gece gündüz hizmet etmekteler.
Devlet sporun gelişmesi için üzerine düşeni yapmakta. Gençlerimiz de bu imkânları çok iyi değerlendirmesi gerekir.
Spor sadece futbol değil…
Konum gereği, su sporları: (Yüzme, Su altı, Dalgıçlık) Doğa sporları: (Yamaç Paraşütü, Dağcılık, Oryantrik, Yelken) Kış Sporları: (Kayak) ve Salon Sporları: (Güreş, Başketbol, Boks, Atıcılık, Okçuluk, Voleybol, Hentbol vs.) branşları önceki yıllara göre daha rağbette ve başarı grafiği daha üst seviyelerde.
Daha fazla milli sporcu görmek dileği ile….

YAZIYI PAYLAŞ!

YAZARIN SON 5 YAZISI
03Ağs

FUTBOL OYUN KURALLARI (6)

28Tem

FUTBOL OYUN KURALLARI (5)

27Tem

FUTBOL OYUN KURALLARI (4)

16Tem

FUTBOL OYUN KURALLARI (3)

13Tem

FUTBOL OYUN KURALLARI (2)