Elazığ Güncel

FÜ'de çevre farkındalık etkinliği FÜ'de çevre farkındalık etkinliği
Elazığ'da vefat edenler 11-06-2021 Elazığ'da vefat edenler 11-06-2021
Elazığ'da hava durumu 11-06-2021 Elazığ'da hava durumu 11-06-2021
Yılan motosikletle şehre geldi Yılan motosikletle şehre geldi
Çaydaçıra-Şahinkaya Mahallelerine Yeni Bağlantı Yolu Çaydaçıra-Şahinkaya Mahallelerine Yeni Bağlantı Yolu
Elazığ'da temel atma ve şehitlik anıtı açılış programı Elazığ'da temel atma ve şehitlik anıtı açılış programı
DSİ Genel Müdürü Yıldız: Elazığ'da 185 bin 900 dekar tarım arazisi sulanacak DSİ Genel Müdürü Yıldız: Elazığ'da 185 bin 900 dekar tarım arazisi sulanacak
Mangal kömürü işçilerinin çadırda yaşamı başladı Mangal kömürü işçilerinin çadırda yaşamı başladı
Elazığ Güncel Haberleri

Elazığ Havalimanı yolcu istatistikleri açıklandı

Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) Genel Müdürlüğü, Elazığ Havalimanına ait 2021 yılı 5 aylık yolcu trafiği istatistiklerini açıkladı. 

Sülüklü Göl doğal güzelliği ile dikkat çekiyor

Elazığ'ın Ağın ilçesinde bulunan ve Saklı Cennet olarak adlandırılan Sülük Gölü, eşsiz doğası ve doğal güzelliğiyle görenleri kendine hayran bırakıyor.

AFAD, afet konutları anahtar teslim tarihlerini açıkladı

Elazığ'da Hicret, Çatalçeşme ve Yemişlik bölgelerinde yapılan afet konutlarının anahtar teslim tarihleri açıklandı.

Başkan Uslu, Hayır hizmetlerini Sürdürüyor

Elazığ'ın şirin ilçesi Ağın'da Belediye tarafından hayır bahçesi kuruldu. 3 Bin m2 alanda oluşturulan hayır bahçesinde yerli tohumlardan sebze üretimine başlandı. Geçen yıl olduğu gibi bu yıl da hayır bahçesinden elde edilecek ürünler ihtiyaç sahiplerine ücretsiz dağıtılacak. 

15 yıl yatağa bağlı kaldıktan sonra konuşmayı yeniden öğrenip, dikilen koluyla halter kaldırmaya başladı

Elazığ'da 20 yıl önce motosiklet kazası geçirdikten sonra kolu kopup dikilen, 15 yıl boyunca yatağa bağlı yaşayan Mustafa Özger (38), doktorların /bir bardak su kaldıramaz' demesine aldırış etmeden azmederek aldığı desteklerle evinin altındaki ahırı spor salonuna çevirerek hayata tutundu. Şimdi tekerlekli sandalyesi ile kendi ihtiyaçlarını gideren, kopan kolu ile 15 kilogramlık halter kaldırmaya başlayan Özger'e eğitim desteği de verilmeye başlandı.

Jandarma traktör sürücülerini bilgilendirdi

Elazığ'da jandarma ekipleri, kazaları en aza indirmek için yaptığı çalışmalar kapsamında traktör sürücülerini bilgilendirdi.

FÜ'de çevre farkındalık etkinliği

Elazığ'da çevre farkındalık etkinliği kapsamında Fırat Üniversitesi (FÜ) akademisyenleri ve öğrenciler kampüs içerisindeki temizlik yaptı, sokak hayvanları için mama bıraktı.

Elazığ Şehirler Arası Otobüs Terminali İnşası Sürüyor

Elazığ Belediyesi tarafından şehrin gelecek vizyonuna değer katacak bir konseptle başlatılan yeni otobüs terminali inşası ilerliyor.

Elazığ Belediyesi’nden Evi Yanan Aileye Yardım

Elazığ Belediyesi, sosyal belediyecilik anlayışıyla yardıma muhtaç ailelere umut olmaya devam ediyor.

Karakoçan'ın 25 yıllık sorunu çözüldü

Elazığ'ın Karakoçan ilçesinde kurulan çöp toplama merkezi faaliyete geçerek, ilçenin 25 yıllık problemi çözüme kavuştu.

Elazığ'da vefat edenler 11-06-2021

Elazığ'da vefat edenler 11-06-2021

Elazığ'da hava durumu 11-06-2021

Elazığ'da hava durumu 11-06-2021

O park özel mülk ilan edildi, ziyarete kapatıldı

Elazığ merkez Aydınlar köyünde piknikçilerin akınına uğrayan Hükmü Peker parkı, özel mülk ilan edilerek ziyaretçilere kapatıldı. Yapılan uyarılara rağmen bir çok vatandaşın köy parkına gitmesi nedeniyle köy muhtarı açıklama yaptı.

Elazığ'da tarihi hamamda restorasyon çalışmaları başladı

Elazığ'ın medeniyetler beşiği Harput Mahallesinde bulunan 387 yıllık tarihi Hoca Hasan Hamamı'nda, restorasyon çalışmaları başladı.

Yılan motosikletle şehre geldi

Elazığ'ın en işlek caddesinde görülen yılan, kısa süreli paniğe neden oldu. Vatandaşlar tarafından bulunduğu yerden çıkartılan yılan, belediye ekiplerince doğaya salındı.

Çaydaçıra-Şahinkaya Mahallelerine Yeni Bağlantı Yolu

Elazığ Belediyesi şehir trafiğini rahatlatacak alternatif yol çalışmalarını sürdürüyor. Çaydaçıra Mahallesi-Şahinkaya Mahallesi bağlantısını sağlayacak 6 şeritli yol çalışması başlatıldı.

Elazığ'da temel atma ve şehitlik anıtı açılış programı

Elazığ'ın Yurtbaşı Beldesinde yeni belediye binasının temeli atılırken helikopter kazasında şehit düşen 8. Kolordu Komutanı Korgeneral Osman Erbaş için yapılan şehitlik anıtının açılışı yapıldı.

DSİ Genel Müdürü Yıldız: Elazığ'da 185 bin 900 dekar tarım arazisi sulanacak

Elazığ'da 2021 yılı sulama sezonunda toplam 185 bin 900 dekar tarım arazisinin sulanacağını belirten Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürü Kaya Yıldız, Sulu tarım ile birlikte 2021 yılı birim fiyatları ile ülkemiz ekonomisine 297 milyon 440 bin TL katkı sağlanmasını hedefliyoruz' dedi.

Mangal kömürü işçilerinin çadırda yaşamı başladı

Mardin'den Elazığ'a gelerek ormanlık alanda odun kömürü yapmak için çadırda yaşayıp çalışmalara başlayan ailelere, Türk Kızılay'ı yardım elini uzattı. Mevsimlik işçi olarak çalışanlardan 7 çocuk babası İslam El, Allah'a şükür, helal lokma kazanmaya çalışıyoruz, harama el uzatmıyoruz. Bu bizim alnımızın teri ve mutluyuz diyerek duygulandırdı.

Toplam 594 haber.