Ekonomi

Elazığ ekonomi haberleri, ekonomik ve iş dünyasından gelişmeleri Elazığ haber sitesi Elazığ Haber Ajansı ile takip edin.

Ekonomi Haberleri

Ayhan: Bir an evvel planlı üretime dönmemiz lazım

Mühendis, Teknik Ziraat Danışmanı, Bitki Koruma ve Besleme Uzmanı Ramazan Ayhan, tarım sektörüne yönelik değerlendirmelerde bulundu.

Avcıl: Piyasadaki belirsizlik bitmelidir

Elazığ İnşaat Müteahhitleri Derneği (ELMÜTDER) Yönetim Kurulu Başkanı Av. Osman Avcıl, Elazığ’da inşaatların mevcut durumu, ev fiyatlarındaki artışlar ve imar plânı hakkında açıklamalarda bulundu.

Seza Çimento'dan ihracat atağı

Güney Amerika'dan Avrupa'ya uzanan bir coğrafyada 22 ülkeye ihracat gerçekleştiren Seza Çimento'nun Uluslararası İlişkiler ve Dış Ticaret Direktörü Cansu Açık, 2022 yılında ihracatlarını yüzde 30'un üzerinde artırarak, 800 bin tona çıkarmayı hedeflediklerini söyledi.

Elazığ’da 2021 yılında 1 milyar 497 milyon TL yatırım teşviki

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Teşvik Uygulama Genel Müdürlüğü yayınladığı ‘Yatırım Teşvik Belgeleri’ istatistiğinde 45 yatırım teşvik belgesi ile son yılların en iyi performansını gösteren Elazığ, 1 milyar 497 milyon yatırım tutarı ve 2 bin 242 istihdam ile dikkat çekti.

Elazığ’dan 35 Proje 2022 Yılı Yatırım Programına Alındı

2022 yılı yatırım programında Elazığ’dan 35 projeye yer verildi.

KOSGEB Mikro ve küçük işletmelere hızlı destek programı başvuruları başladı

COVİD-19 pandemisinden etkilenen öncelikli sektörlerdeki mikro ve küçük işletmelerin  faaliyetlerini sürdürebilmeleri ve istihdam seviyelerini muhafaza edebilmeleri için tasarlanan mikro ve küçük işletmelere hızlı destek programı başvuruları başladı.

Elazığ’da 3 bin 500 üreticiye 27 milyon TL hibe desteği

Elazığ’da 2021 yılında 3 bin 500 üreticiye yaklaşık 27 milyon TL hibe desteği verildi.

Arslan: Elazığ’da hedef 500 Milyon Dolar

2021 yılında 335 milyon dolarlık bir ihracat gerçekleştirdiklerini belirten Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası (Elazığ TSO) Başkanı Asilhan Arslan, 'Bir bilişim firmamızın rakamı buna dahil değil. Bunu 350 milyon dolar gibi görebilirsiniz, bizim mevcut yapıyla hedefimiz öncelik 500 milyon dolarlık bir ihracata ulaşmak ki bunu da umuyorum 2023 yılında yakalamış olacağız' dedi.

Fırat Teknokent şehir için değer üretiyor

Elazığ Valisi Dr. Ömer Toraman. F.Ü. Rektörü Prof.Dr. Fahrettin Göktaş ve Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı Asilhan Arslan, Fırat Teknokenti ziyaret ederek çalışmalar hakkında bilgi aldılar.

Elazığ Şeker Fabrikasında 28 Bin ton şeker üretildi

Elazığ Şeker Fabrikasında 2021 yılında 28 Bin ton şeker üretildiği açıklandı. 

Elazığ, ihracatta tarihi rekor kırdı

2021 yılı Elazığ ihracatı son yılların en yüksek seviyesinde gerçekleşerek yılı rekorla kapadı.

Yaşar: Elazığ ekonomi ve sanayisinin geleceğini inşa ediyoruz

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası (Elazığ TSO) 2022 yılı ilk Meclis Toplantısı, Meclis Başkanı Ahmet Yaşar Başkanlığında gerçekleştirildi.

Macit: Esnaflarımızın sesini duyan yok

Elazığ Bakkallar ve Teker Bayileri Esnaf Odası Başkan Adayı Özer Macit, Son günlerde zamlardan vatandaşlar kadar esnafın mağdur olduğunu ifade ederek, küçük esnafın mutlaka desteklenmesi gerektiğini söyledi.

Ayhan: Firmalar kurdaki belirsizlik korkusundan dolayı İndirimli fiyat listelerini yayınlayamıyor

Dünyada devam eden gübre krizi, Türkiye’yi de olumsuz etkiliyor.  Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın kabine toplantısı sonrası Türk Lirası mevduat hesaplarının getirisinin döviz getirisi altında kalması durumunda aradaki farkın ödeneceğini açıklamasının ardından, kurda hızlı bir düşüş yaşanırken, gözler düşecek yem ve gübre fiyatlarına çevrildi.

Ulaş: Zamlar esnafı mağdur ediyor

Elazığ Tuhafiyeciler ve Konfeksiyoncular Esnaf Odası Başkanı Mitat Ulaş son günlerde gelen zamlar esnafı mağdur ettiğini ifade ederek ülke ekonomisinin bacasız sanayisi olan esnafın mutlaka unutulmaması gerektiğini söyledi.

Elazığ'da Agropark İnovasyon ve Eğitim Merkezi Projesi protokolü imzalandı

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası (Elazığ TSO) tarafından hazırlanan Elazığ Agropark İnovasyon ve Eğitim Merkezi Projesi Protokolü imzalandı.

Arslan: 2022’den Umutluyuz

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Asilhan Arslan, 2021 yılı değerlendirmesi ve 2022 yılı beklentileriyle ilgili yaptığı açıklamalarda bulundu.

Arslan: Süre uzatımı çok değerli olmuştur ancak...

29 Aralık 2021 tarih ve 31704 sayılı Resmi Gazetede Cumhurbaşkanı kararı ile Elazığ’ında içinde bulunduğu Cazibe Merkezleri Programı kapsamında yatırımların desteklenmesiyle ilgili sağlanan teşvikler 31.12.2022 tarihine kadar uzatıldı.

Başkan Arslan Bölge iş dünyasının sesi oldu

TOBB Başkanı M.Rifat Hisarcıklıoğlu’nun ev sahipliğinde yapılan ve Ticaret Bakanı Dr. Mehmet Muş’un da katıldığı Konsey Toplantısında Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı Asilhan Arslan, Elazığ ve Bölge iş dünyası adına bir konuşma yaparak sorun ve beklentileri dile getirdi.

Toplam 309 haber.