Ekonomi

Borç Yapılandırması Resmi Gazetede Yayımlandı Borç Yapılandırması Resmi Gazetede Yayımlandı
Kamu alacaklarına yeni yapılandırma Kamu alacaklarına yeni yapılandırma
Başkan Arslan: Elazığ'a güzel bir kazanım sağlayacağız Başkan Arslan: Elazığ'a güzel bir kazanım sağlayacağız
Altın Döviz Fiyatları 26-05-2021 Altın Döviz Fiyatları 26-05-2021
Uzmanından emlak piyasasına ilişkin önemli açıklamalar Uzmanından emlak piyasasına ilişkin önemli açıklamalar
Saraç: Akaryakıt zammından şoför esnafı muaf olsun Saraç: Akaryakıt zammından şoför esnafı muaf olsun
Hibe Destek Paketi Detayları Belirlendi Hibe Destek Paketi Detayları Belirlendi
ELEP Başkanı Saraç'tan Elazığ ekonomisine ilişkin açıklamalar ELEP Başkanı Saraç'tan Elazığ ekonomisine ilişkin açıklamalar
Ekonomi Haberleri

Borç Yapılandırması Resmi Gazetede Yayımlandı

TBMM Genel Kurulunda kabul edilen, Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına İlişkin Kanun, 09 Haziran 2021 tarihli Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Başkan Arslan'dan noter açıklaması

Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı Asilhan Arslan, Elazığ’a 5. Noter açılması ile ilgili olarak açıklamalarda bulundu.

KDV indirimleri Temmuz sonuna kadar uzatıldı

Koronavirüs salgınından etkilenen ekonomik faaliyetlere destek sağlanması amacıyla çok sayıda hizmet kolunda katma değer vergisi (KDV) oranlarında 31 Mayıs 2021'e kadar geçerli indirimli oranların süresi 31 Temmuz 2021'e kadar uzatıldı.

Biyogaz Enerji Üretim Tesisi Tam Gaz

Elazığ tarıma dayalı besi İhtisas OSB Yerleşkesi içerisinde inşaat çalışmaları devam eden Biyogaz Enerji Üretim Tesisinde çalışmalar hızlı bir şekilde devam ediyor. 

Kamu alacaklarına yeni yapılandırma

Bazı alacakların yapılandırılmasına ilişkin kanun teklifi Meclis Genel Kurulu'nda kabul edilerek yasalaştı. 30 Nisan 2021 itibarıyla kesinleşmiş, vergi, harç ve SGK prim borçları ile cezalar yeniden yapılandırılacak.

10 Fabrikada enerji verimliliği etüdü yapılacak

ESCON Enerji, Doğu Anadolu Bölgesi’ndeki yatırımcıların enerji verimliliği ve bu konudaki devlet destekleri hakkında farkındalığının artması için Fırat Kalkınma Ajansı ile iş birliği yaptı.

TOBB Nefes Kredisi 2021 Başvuruları Başladı

Küçük ve Orta Ölçekli İşletmelerin (KOBİ) finansman sorunlarının giderilmesine katkı sağlamak üzere geçtiğimiz dönemlerde odalarımız/borsalarımızın değerli katkıları ile başarıyla gerçekleştirilen Nefes Kredisi projesi tekrar başlatıldı.

Tekstil Endüstri Park Prestij Yatırım Merkezi toplantısı yapıldı

Elazığ'da 2 bin 500 kişiye istihdam sağlayacak Tekstil Endüstri Park Prestij Yatırım Merkezi için toplantı gerçekleştirildi.

Elazığ ihracatta bölgesinde ilk sırada

2021 yılının ilk ayında itibaren bir önceki yıla göre her ay rekor artışla ihracatı artan Elazığ, 2021 Nisan ayı ihracatı ile TRB1 kapsamında bulunan Elazığ, Malatya, Bingöl ve Tunceli hem de Doğu Anadolu Bölgesinde 56 Milyon Dolarlık ihraçtı ile ilk sırada yer aldı.

Elazığ'da FKA'nın desteklediği 5 proje hayata geçiriliyor

Elazığ'da Fırat Kalkınma Ajansı'nın (FKA) desteğiyle hayata geçirilmesi için hazırlanarak onayları alınan 5 proje ile ilgili değerlendirme toplantısı yapıldı.

Kurutmalık domates fideleri toprakla buluştu

Elazığ'da ekilen ve başta Türkiye pazarı olmak üzere bir çok ülkeye ihraç edilen domateslerin fide ekimini düzenlenen etkinlikle gerçekleştirildi.

Elazığ ihracatta rekor kırdı

Türkiye İstatistik Kurumunun Nisan ayı verilerine göre Malatya, Elazığ, Bingöl ve Tunceli'yi kapsayan bölgede toplam 87 milyon dolardan fazla ihracat, 14 milyon 694 bin dolarlık ise ithalat yapıldı. Elazığ'ın ihracatı Nisan ayında rekor seviyeye ulaşarak 56 milyon 610 bin dolar olarak gerçekleşti.

Başkan Arslan: Elazığ'a güzel bir kazanım sağlayacağız

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu ve TOBB heyeti ile Kırgızistan’a giderek Kırgızistan Cumhurbaşkanı Sadır Caparov başta olmak üzere bir dizi üst düzey ziyaretler gerçekleştiren Elazığ TSO Başkanı Asilhan Arslanda Kırgızistan ziyaretiyle ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Nefes Kredisi detayları belli oldu

2021 Nefes Kredisinin, 10 Bankanın katılımı ile TOBB ve KGF işbirliğinde 1 Haziran 2021 itibarı ile uygulamaya alınacağı açıklandı

Desteklerden faydalanacak esnaflara uyarı

Elazığ Tuhafiyeciler ve Konfeksiyoncular Esnaf Odası Başkanı Mitat Ulaş, son açıklanan ‘Esnafa Hibe Destek Paketi’ konusunda bilgi kirliliği olduğunu belirterek, Bakanlığın belirttiği ana faaliyet kodları tutan tüm esnafların destekten faydalanacağını söyledi.

Altın Döviz Fiyatları 26-05-2021

Altın Döviz Fiyatları 26-05-2021

Uzmanından emlak piyasasına ilişkin önemli açıklamalar

Emlak sektöründe yaşanan güncel gelişmeleri sektörün temsilcilerinden Atalay Demirbaş değerlendirdi.

Saraç: Akaryakıt zammından şoför esnafı muaf olsun

Elazığ Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkan Adayı Halil Saraç, akaryakıtta tavan fiyat uygulamasının sona ermesinin ardından yapılan zammın şoför esnafında şok etkisi yarattığını ifade ederek zamdan şoför esnafının muaf olması gerektiğini ifade etti.

Hibe Destek Paketi Detayları Belirlendi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından 17 Mayıs 2021 tarihinde gerçekleşen Kabine Toplantısı’nın ardından gerçek kişi tacir ve esnafa yönelik uygulanacak olan hibe destek paketi detayları ve yararlanacak işletmelerin NACE Kodları Resmi Gazetede yayımlandı. 

Toplam 159 haber.