Eğitim

Çocukların eğitimi ve sağlıklı gelişimi için ne tür oyunlar tercih edilmeli Çocukların eğitimi ve sağlıklı gelişimi için ne tür oyunlar tercih edilmeli
Bilim Fuarının Açılışı Yapıldı Bilim Fuarının Açılışı Yapıldı
Eğitimcilerden gerçeği aratmayan deprem tatbikatı Eğitimcilerden gerçeği aratmayan deprem tatbikatı
Milli Eğitim Bakanı Selçuk'tan LGS soruları hakkındaki iddialara yanıt Milli Eğitim Bakanı Selçuk'tan LGS soruları hakkındaki iddialara yanıt
F.Ü'de en başarılı lisansüstü tez ödül töreni F.Ü'de en başarılı lisansüstü tez ödül töreni
Gençlerin 'oyuncaklı sabun' fikri, el yıkama alışkanlığı kazandırıyor Gençlerin 'oyuncaklı sabun' fikri, el yıkama alışkanlığı kazandırıyor
Elazığ'da öğrenciler içeride aileler dışarıda ter döktü Elazığ'da öğrenciler içeride aileler dışarıda ter döktü
Depremden ağır hasar gören köy okulunun yerine 8 derslikli okul Depremden ağır hasar gören köy okulunun yerine 8 derslikli okul
İçişleri Bakanlığı'ndan 'Liselere Giriş Sınavı Tedbirleri' genelgesi İçişleri Bakanlığı'ndan ‘Liselere Giriş Sınavı Tedbirleri' genelgesi
Kızılay'ın eğitim verdiği öğrenciler LGS'ye hazır Kızılay'ın eğitim verdiği öğrenciler LGS'ye hazır
Suyun Önemini Anlatan Anlamlı Proje Suyun Önemini Anlatan Anlamlı Proje
Öğrenciler 'Değerli Arkadaşım' projesini uyguladı Öğrenciler 'Değerli Arkadaşım' projesini uyguladı
Milli Eğitim ile Belediye arasında işbirliği protokolü Milli Eğitim ile Belediye arasında işbirliği protokolü
MEB'den ilkokul ve ortaokul öğrencileriyle ilgili sınav açıklaması! MEB'den ilkokul ve ortaokul öğrencileriyle ilgili sınav açıklaması!
2021 Dikey Geçiş Sınavı tarihi açıklandı 2021 Dikey Geçiş Sınavı tarihi açıklandı
Elazığ'a 'Yeni Nesil Dijital Kütüphane' Elazığ'a 'Yeni Nesil Dijital Kütüphane'
Eğitim Haberleri

Çocukların eğitimi ve sağlıklı gelişimi için ne tür oyunlar tercih edilmeli

Çocuk Gelişimi Uzmanı Dr. Celal Gülşen, bir çocuğun sevgiden sonra gelen en önemli ruhsal ihtiyacının “oyun” olduğunu söyledi. Gülşen, çocukların oyunla duygularını anlatabildiğini, oyunla kalıcı öğrendiğini hatırlatarak sağlıklı gelişim için zekâya hitap eden ve dijital yalnızlıktan uzak olan geleneksel oyunların tercih edilmesi için anne babalara tavsiyelerini aktardı.

Bilim Fuarının Açılışı Yapıldı

Elazığ Merkez Abdullah Hakan Tangülü Özel Eğitim Okulu tarafından hazırlanan TÜBİTAK Bilim Fuarının açılışı gerçekleştirildi.

Eğitimcilerden gerçeği aratmayan deprem tatbikatı

2021 Afet eğitim yılı etkinlikleri kapsamında Milli Eğitim Bakanlığı tarafından her ilde oluşturulması istenen MEB Arama Kurtarma Birliği (AKUB), öğretmen ve memurdan oluşan 30 gönüllü, Elazığ'da bugün gerçekleştirdikleri son eğitimle göreve başladı.

Milli Eğitim Bakanı Selçuk'tan LGS soruları hakkındaki iddialara yanıt

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, LGS'deki bazı soruların, bazı yardımcı kaynaklardaki soruların aynısı olduğuna yönelik iddialar hakkında açıklamalarda bulundu.

F.Ü'de en başarılı lisansüstü tez ödül töreni

Fırat Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü tarafından 2018-2019 yılı En Başarılı Lisansüstü Tez Ödül töreni düzenlendi. 

Gençlerin 'oyuncaklı sabun' fikri, el yıkama alışkanlığı kazandırıyor

Hijyenin önemini çocuklara erken yaşta aşılamak amacıyla kendi imkanlarıyla endemik bir bitkiden elde ettikleri hammaddeden sabun üreten 7 üniversite öğrencisi, içine oyuncak yerleştirdikleri ürünleri şehirleri gezerek hem el yıkama alışkanlığı kazandırıyor, hem de çocuklara eğitim veriyor.

Bir Gelecek'ten Palu'ya iki montessori sınıfı

Birevim’in sosyal sorumluluk projesi Bir Gelecek kapsamında Elazığ’ın Palu ilçesinde iki adet Montessori ana sınıfı oluşturuldu.

Elazığ'da öğrenciler içeride aileler dışarıda ter döktü

Elazığ'da Liselere Geçiş Sistemi (LGS) sınavı, pandemi tedbirleri altında sona erdi. Öğrenciler içeride aileleri ise dışarıda ter döktü.

Elazığ'da LGS heyecanı

Elazığ'da Liselere Giriş Sınavı (LGS) , pandemi tedbirleri altında başladı.

Depremden ağır hasar gören köy okulunun yerine 8 derslikli okul

Elazığ'da meydana gelen 6.8'lik depremden sonra ağır hasar gördüğü için yıkılan köy okulunun yerine yapılacak olan 8 derslikli okulun temeli atıldı.

İçişleri Bakanlığı'ndan ‘Liselere Giriş Sınavı Tedbirleri' genelgesi

İçişleri Bakanlığı 81 İl Valiliğine “Liselere Giriş Sınavı Tedbirleri” konulu genelge gönderdi. Genelgede tam gün sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacak olan 6 Haziran 2021 Pazar günü ülke genelinde 09.30-12.50 saatleri arasında Sınavla Öğrenci Alacak Ortaöğretim Kurumlarına İlişkin Merkezi Sınavın (LGS) iki oturum halinde gerçekleştirileceği ifade edildi.

Milli Eğitim'den LGS'ye Girecek Öğrencilere Önemli Uyarılar

Elazığ İl Eğitim Müdürlüğü Rehberlik ve Araştırma Merkezi, 6 Haziran'da yapılacak olan Liselere Geçiş Sınavı (LGS) öncesinde öğrencilere önemli uyarılarda ve önerilerde bulundu. 

Kızılay'ın eğitim verdiği öğrenciler LGS'ye hazır

Hem deprem hem de pandemi nedeniyle zor günler geçiren Elazığ'da, Türk Kızılay'ın gençleri, Liseye Geçiş Sınavı için 20 öğrenciye 1 yıl boyunca özel eğitim vererek hazırlanmalarını sağladı.

Suyun Önemini Anlatan Anlamlı Proje

Elazığ Şehit Fethi Murat İlkokulu ile Elazığ Mehmet ve İfakat Gülaçtı İlkokulu öncülüğünde Türkiye-Azerbaycan ortaklı uluslararası susuzluk temalı eTwinning Projesi hazırlandı.

Elazığ'ın İlk Hafızlık Ortaokulu Hizmete Açıldı

Elazığ Hafızlık İmam Hatip Ortaokulu bu yıl ilk öğrencilerini kabul edecek.

Öğrenciler 'Değerli Arkadaşım' projesini uyguladı

Elazığ'da ortaokul öğrencileri, Değerli Arkadaşım projesini günlük yaşantılarına uygulayarak öğrendi.

Milli Eğitim ile Belediye arasında işbirliği protokolü

Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü tarafından başlatılan Anadolu Masalları Projesi kapsamında Elazığ İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Elazığ Belediyesi arasında birliği protokolü imzalandı.

MEB'den ilkokul ve ortaokul öğrencileriyle ilgili sınav açıklaması!

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, 'İlkokul 1, 2 ve 3'üncü sınıflarda sınav uygulaması bulunmamaktadır. İlkokul 4'üncü sınıf ile ortaokul öğrencileri için ikinci dönem derslerinin sınavla değerlendirilmesi durumu, öğrencilerin tercihine bırakılmıştır' dedi.

2021 Dikey Geçiş Sınavı tarihi açıklandı

ÖSYM, 2021 yılında uygulanacak sınavların tarihlerini, başvuru tarih aralıklarını ve sonuçların açıklanacağı tarihleri yayımlarken DGS 2021 sınav tarihlerini duyurdu. Sınava girecek adaylar DGS için son gelişmeleri araştırmayı sürdürüyor. Peki, DGS başvuruları ne zaman başlayacak, 2021 Dikey Geçiş Sınavı hangi tarihte?

Toplam 87 haber.