Etiketler

Başkan Şerifoğulları’ndan İlçelere Ziyaret

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, Palu, Kovancılar, Karakoçan ve Sivrice ilçelerini ziyaret ederek vatandaşlarla bir araya geldi.

Elazığ'da faciadan dönüldü

Elazığ'ın Palu ilçesinde yapılan çalışma sırasında doğalgaz borusunun patlaması sonucu alevler metrelerce yükseğe çıktı. Ölen ya da yaralanın olmadığı olayda çevredeki vatandaşlar büyük panik yaşadı.

Freni patlayan iş makinesi uçurumdan uçtu: 1 ölü

Elazığ'ın Palu ilçesinde freni patlayan iş makinesi 400 metre uçurumdan aşağı uçtu. Olay yerinde hayatını kaybeden sürücünün cansız bedeninin çıkartılması için çalışmaların sürdüğü bildirildi.

DSİ'den dere ıslahı çalışması

Devlet Su İşleri (DSİ) 9. Bölge Müdürlüğü, Palu ilçesi Gökdere köyü ve Kırkbulak köyü dere ıslahı çalışması gerçekleştirdi. 

Elazığ'da kamyonete arkadan çarpan otomobil hurdaya döndü: 2 yaralı

Elazığ'ın Palu ilçesinde park halindeki kamyonete arkadan çarpan otomobil hurdaya döndü, kazada biri ağır 2 kişi yaralandı.

Bir Gelecek'ten Palu'ya iki montessori sınıfı

Birevim’in sosyal sorumluluk projesi Bir Gelecek kapsamında Elazığ’ın Palu ilçesinde iki adet Montessori ana sınıfı oluşturuldu.

Palu Çarşıbaşı Hamamı turizme kazandırılıyor

Elazığ'ın Palu ilçesinde bulunan Çarşıbaşı Hamamı’nın restorasyonun tamamlanması ve sergiye açılması için Palu Kaymakamlığı ile Birevim arasında bir protokol imzalandı.

Vali Erkaya Yırık, Palu'da evi yanan nineyi ziyaret etti

Elazığ'ın Palu ilçesinde bugün evi yanan 8 çocuk 25 torun sahibi Nezaket nineyi ziyaret eden Vali Erkaya Yırık, ilgilenilmesi için talimat verdi.

Palu'daki yangın söndürüldü

Elazığ'ın Palu ilçesinde bir okulun yanında bulunan 6 katlı binada çıkan yangın, bir saat süren çalışmayla söndürüldü.

Palu'da 6 katlı binada yangın çıktı

Elazığ'ın Palu ilçesinde bir okulun yanında bulunan 6 katlı binada yangın çıktı. Yangının söndürme çalışmaları sürerken, bina ve yanında bulunan ilkokul tahliye edildi.

İHH Palu ve Kovancılar’da Yardımlarını Sürdürüyor

İHH İnsani Yardım Derneği Ramazan ayı münasebetiyle il merkezinde olduğu kadar ilçelerde de yardım faaliyetlerini sürdürerek yetim ve muhtaç ailelerin Ramazan mutluluklarına, iftar sevinçlerine ortak oluyor.

İnternet erişiminin olmadığı beldede öğrenciler mağdur

Koronavirüs nedeniyle eğitimin online yapıldığı bugünlerde 3.500 nüfuslu Elazığ'ın Palu İlçesine bağlı Beyhan beldesinde internet erişimi kesildi. İnternetin olmadığı beldede vatandaşlar ve öğrenciler büyük bir mağduriyet yaşıyor...

İHH Palu Şubesi Hizmete Başladı

İHH İnsani Yardım Derneği teşkilatlanma çalışmalarını devam ettiriyor. Bu kapsamda İHH Palu Şubesinin hizmet binası düzenlenen törenle hizmete başladı.

Saadet Partisi Palu İlçe Başkanlığına Meydanoğlu seçildi

Saadet Partisi Palu İlçe Başkanlığına Abdurrahim Meydanoğlu seçilerek güven tazeledi.

İHH, Ramazan Yardımlarına Başladı

HH Elazığ İnsani Yardım Derneği, Elazığ merkez başta olmak üzere Kovancılar, Karakocan, Palu ve Maden ilçelerinde daha önceden tespitleri yapılmış olan yetim, fakir ve mültecilere yönelik Ramazan kumanya paketi ve un yardımına başladı. 

Din Görevlilerinden İdlib İyilik Konutlarına 9 Bin TL Bağış

Palu Müftülüğünde görevli imam ve müezzinler, İdlib iyilik konutlarına 9 Bin TL bağışta bulundu. 

Palu İHH, Öğrencilere Hadis Kitabı Hediye Etti

Palu İHH, Öğrencilere Hadis Kitabı Hediye Etti

DSİ Harıl Harıl Çalışıyor

Devlet Su İşleri (DSİ) Elazığ 9. Bölge Müdürlüğü, yeni bir projeyi daha hayata geçiriyor. 

İki ilçenin 30 yıllık su ihtiyacı karşılanacak

Devlet Su İşleri (DSİ) tarafından Palu ve Kovancılar ilçelerinde başlatılan içme suyu ve arıtma tesisi çalışmaları devam ediyor.

Palu'da Mesire Alanı Çalışması

Elazığ'ın Palu ilçesinde Murat Nehri kıyısına bölgenin en büyük mesire alanı yapılıyor.

Palu İHH Yardımlarını Sürdürüyor 

İHH İnsani Yardım Vakfı, yardım faaliyetlerini sürdürüyor. 

Araştırmacı-Yazar Süleyman Yapıcı'nın 10. Kitabı Çıktı

Araştırmacı-yazar Süleyman Yapıcı'nın, Kültürel Dünyası İçinde PALU’DAN ESİNTİLER isimli onuncu eseri kültür hayatımızda yerini alarak yayımlandı.

İl Sağlık Müdürü Polat, ilçe gezilerini sürdürüyor

Elazığ İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Cahit Polat, ilçe gezilerini sürdürüyor. Polat'ın bu seferki gezi durağı Kovancılar ve Palu ilçeleri oldu.

Bir Gelecek Elazığ'da İki Adet Montessori Ana Sınıfı Oluşturdu

Birevim’in sosyal sorumluluk projesi Bir Gelecek kapsamında Elazığ’ın Palu ilçesinde iki adet Montessori ana sınıfı oluşturuldu.