Konut Haberleri

Konut Haberleri

Elazığlı depremzedeler yeni TOKİ binalarında güven içerisinde yaşıyor

Elazığ'da yaklaşık 2,5 yıl önce meydana gelen 6.8 büyüklüğündeki depremin ardından kente yapılan TOKİ konutları vatandaşlara ilaç oldu. Yapıların sağlamlığı nedeniyle dün meydana gelen 4 büyüklüğündeki depremi hissetmeyen vatandaşlar, güven içerisinde evlerinde yaşıyor.

Depremzedeler göl manzaralı çelik konstrüksiyonlu konutlarına yerleşti

Elazığ'da meydana gelen depremin ardından vatandaşlar Gezin köyünde yaptırılan göl manzaralı çelik konstrüksiyonlu evlerine kavuşmanın mutluluğunu yaşıyor.

Bakanı Kurum: '36 bin konut ile cumhuriyet tarihinin en büyük deprem dönüşümlerini Elazığ ve Malatya'da yaptık'

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, 'Toplamda 24 bin 900 konut yapımı planlandı. Toplamda 36 bin konut yapılarak cumhuriyet tarihinin en büyük deprem dönüşümlerini Elazığ ve Malatya'da yapmış olduk' dedi.

Altyapı ve Kentsel Dönüşüm Hizmetleri Genel Müdürü Gürgen, 'Elazığ'da 19 bin 174 konutun kuraları çekildi, vatandaşlarımıza teslim edildi'

Elazığ'da meydana gelen depremde 24 bin konut, bin 800 iş yeri ve 2 bin 200 ahırın hasar gördüğünü belirten Altyapı ve Kentsel Dönüşüm Hizmetleri Genel Müdürü Vedad Gürgen, 'Konutlarımız hasar gördü, yıkıldı ve şuanda da yenileniyor yenilenme işlemleri de bitmek üzere. Bu çerçevede toplam 25 bin konut yapılıyor. Elazığ'da, bunların içerisinden 19 bin 174 tanesinin de kuraları çekildi vatandaşlarımıza da teslim edildi. Bir taraftan dükkanlarımız da devam ediyor, bin 308 tane işyerimiz yapıldı bunlardan da bin 130 tanesinin kurası çekilip teslimleri de gerçekleştirildi' dedi.

Depremin merkez üssünde vatandaşlar evlerine kavuşmanın mutluluğunu yaşıyor

Elazığ'da 24 Ocak'ta meydana gelen 6.8'lik depremin merkez üssü Sivrice ilçesinde yapımına başlanan göl manzaralı 305 konut, 86 iş yeri tamamlandı. Depremzede vatandaşlar yeni evlerine kavuşmanın mutluluğunu yaşıyor.

Elazığ'da 208 depremzede evlerine kavuştu

Elazığ'ın Sivrice ilçesinde işlemleri tamamlanan 208 konutun anahtar teslim işlemleri tamamlandı. Hak sahibi vatandaşlar evlerine kavuşmanın mutluluğunu yaşadı.

Elazığ'da 275 depremzede evlerine kavuştu

Elazığ'ın Baskil ilçesinde kurası çekilen 275 deprem konutunun anahtar teslim işlemleri tamamlandı. Hak sahibi vatandaşlar evlerine kavuşmanın mutluluğunu yaşadı.

Elazığ'da 222 depremzede evlerine kavuştu

Elazığ'ın Palu ilçesinde kurası çekilen 222 deprem konutunun anahtar teslim işlemleri tamamlandı. Hak sahibi vatandaşlar evlerine kavuşmanın mutluluğunu yaşadı.

Palu'da 222 Deprem konutu hak sahiplerine teslim edildi

Elazığ’ın Palu İlçesinde yapımı tamamlanan ve kurası çekilen 222 deprem konutu hak sahiplerine teslim edildi.

Karakoçan'da 174 deprem konutu hak sahiplerine teslim edildi

Elazığ’ın Karakoçan İlçesinde yapımı tamamlanan deprem konutlarının 174'ü hak sahiplerine teslim edildi.

Elazığ'da 304 depremzede daha evlerine kavuştu

Elazığ'da 24 Ocak'ta meydana gelen 6.8 büyüklüğündeki deprem sonrası Kovancılar ilçesinde yapımına başlanan 304 konut tamamlanarak vatandaşlara teslim edildi.

Elazığ'a bir okul müjdesi daha

Elazığ Belediyesi'nin Toplu Konut İdaresi tarafından Bızmişen mevkiinde yapılan yeni konut rezerv alanlarında inşa edeceği 12 derslikli okul için protokol imzalandı.

Elazığlı depremzedelerden, devlete, 'Kendi imkanlarımızla alamayacağımız evler verildi' minnettarlığı

Elazığ'da 24 Ocak 2020'de meydana gelen 6.8 büyüklüğündeki depremin ardından kent genelinde yapımı tamamlanan konutlara yerleşen vatandaşlar, Devletimiz bizlere kendi imkanlarımızla alamayacağımız evler verdi. Allah devletimize zeval vermesin ifadelerini kullandı.

Yemişlik 9. Etap konut teslim tarihi belli oldu

Elazığ’ın Yemişlik Mahallesinde 9. Etapta konut çıkan hak sahiplerinin konutlarının teslim tarihi belli oldu.

Milletvekili Erol: İndirim Tatmin Edici Değil

CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, TOKİ'nin sosyal konutlarda yaptığı indirimin tatmin edici olmadığını söyledi.

Yeni evlerine kavuşan depremzede: 'Konutlar, gerçekten muazzam. Devletimize ne kadar teşekkür etsek azdır'

Elazığ'da 24 Ocak 2020'de meydana gelen depremde evi yıkılan ve ardından yeni evine kavuşmanın mutluluğu yaşayan iki çocuk babası Ayhan Aygün, 'Konutlar, gerçekten muazzam. Biz devletimize ne kadar teşekkür etsek azdır' dedi.

493 konutun kura sonuçları açıklandı

Elazığ'da 24 Ocak 2020 tarihinde yaşanan 6.8 büyüklüğündeki deprem sonrası Sürsürü Mahallesinde ve köylerde yapılan 493 konutun kurası noter huzurunda çekildi. 

Elazığ'da 17 bin 95 konut ve 243 iş yeri hak sahiplerine teslim edildi

Elazığ’da 24 Ocak 2020'de meydana gelen 6.8 büyüklüğündeki depremin ardından kent genelinde yapımı devam eden 24 bin 83 konuttan 17 bin 95'i ile 243 iş yeri için kura çekimi yapıldı.

Rüstempaşa 1. Etap Kura Çekimi Yapıldı

Elazığ'da Rüstempaşa mahallesinde inşa edilen deprem konutlarından 1. etaptaki 312 bağımsız birim ve Abdullahpaşa mahallesindeki 4. Etap 28 konutun kurası noter huzurunda çekildi.

Konteyner kentte kalan kiracılara konut verilecek mi?

AK Parti Elazığ İl Başkanı Şerafettin Yıldırım, Kanal 23 Haber Müdürü Elif Doğan'ın sunduğu Paragraf programında Elazığ ve ülke gündemine ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Abdullahpaşa 4. Etap konutlarının anahtar teslim tarihleri belli oldu

26 Kasım 2021 Cuma günü kurası çekilen Abdullahpaşa Mahallesinde yapılan 4. Etap Konutlarının anahtar teslim tarihleri açıklandı.

Yemişlik 1, 2 ,3 ,4, 5, 7 ve 10. Etap konutların anahtar teslim tarihi belli oldu

Elazığ'da 6 Aralık 2021 tarihinde çekilen kura sonucu adına Yemişlik Mahallesindeki 1,2,3,4,5,7 ve 10. Etaplarda konut çıkan hak sahibi ailelerin konutlarının teslimleri 05.01.2022– 21.02.2022 tarihleri arasında yapılacak.

Elazığ'da hırsızlık yapan 5 şüpheli suçüstü yakalandı

Elazığ'da, Yemişlik 1.Etap TOKİ Konutlarında ve organize sanayi bölgesinde hırsızlık yapan şüpheliler Jandarma devriyesi tarafından suçüstü yakalandı.

Sivrice'de TOKİ konutları tamamlandı

Elazığ’da 24 Ocak 2020 tarihinde meydana gelen 6.8 büyüklüğündeki depremin merkez üssü Sivrice ilçesinde yapımına başlanan göl manzaralı 305 konut, 86 iş yeri tamamlandı. Kışın kayak merkeziyle, yazın sahilleriyle Akdeniz ve Ege'yi aratmayan ilçe yeni yüzü ile misafirlerini ağırlamayı bekliyor.

TOKİ Elazığ'da 18 arsayı açık artırma usulüyle sattı

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) Elazığ'da 18 arsayı açık artırma usulüyle sattı.

Bahçekapı köyünde yapılan konutlarının anahtar teslim tarihi belli oldu

Elazığ merkeze bağlı Bahçekapı köyünde depremzedeler için yaptırılan konutların anahtar teslim tarihleri belli oldu. 

Elazığ'da anahtar teslimi yapılan konut ve iş yeri sayısı 15 bin 784 oldu

Elazığ’da 24 Ocakta meydana gelen 6.8 büyüklüğündeki deprem sonrasında kent genelinde konutların yapımı ve teslimatı devam ederken, bin 894 depremzede vatandaş daha çekilen kura ile evlerine kavuşmanın mutluluğunu yaşadı.

Elazığ'da 379 depremzede daha evlerine kavuştu

Elazığ'da 379 depremzede vatandaş daha çekilen kura ile evlerine kavuştu.

Elazığ'da 379 Hak sahibinin kurası çekilecek

Elazığ’da çeşitli ilçe ve köylerden hak sahibi olan 379 kişinin kura çekimi Salı günü saat 09.00’da gerçekleştirilecek.

CHP Elazığ Milletvekili Erol: Herkese aynı fiyat

CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol 24 Ocak depremi sonrası yapılan evlerin maliyeti ile ilgili Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanına yazı yazdı.