Etiketler

Kebanda jandarma uygulama yapıp vatandaşın bayramını kutladı

Elazığ'ın Keban ilçesinde jandarma ekipleri, bir yandan uygulama yaparken diğer yandan da sürücülere şeker ve kolonya ikram ederek bayramlarını kutladı.

Tescilli 'Keban biberi' işini büyüttü, verimi arttırıp ihracata başladı

Elazığ'da meyve ve sebze yetiştiriciliğinin yanı sıra bölgede endemik olarak yetişen, tescilli 'Keban biberi' işine giren 30 yaşındaki Kadir Celayir, verimi yüzde 60'lara kadar çıkararak ürünlerini yurt dışına göndermeye başladı.

Tescilli Gümüşkaya Mağarası turizme kazandırılacak

Elazığ'ın Keban ilçesinde 200 metre derinlikte bulunan tescilli Gümüşkaya Mağarası'nın turizme kazandırılması için çalışmaların başlayacağı bildirildi.

Avlanma yasağı sona erdi

Elazığ'da Keban, Karakaya, Özlüce, Kalecik, Beyhan, Kralkızı Baraj Gölleri ile Sivrice Hazar Gölü ve bunlarla bağlantılı tüm akarsularda, 2021 Yılı Su Ürünleri Avlanma Yasağı 01 Temmuz 2021 tarihinde sona erdi.

El frenini çekmeyi unutunca yeni aldığı aracı baraja gömüldü

Elazığ'a gelen 3 arkadaşın kamp keyfi, el freni çekilmeyi unutulan otomobilin Keban Baraj Gölüne düşmesiyle bitti. Sahibinin yeni aldığı baraj gölüne gömülen otomobil, bugün yapılan çalışma ile 15 metrede derinlikten kepçe yardımıyla yukarı çekildi.

Keban'daki örtü yangını söndürüldü

Elazığ'ın Keban ilçesinde çıkan örtü yangını, ekiplerin müdahalesiyle söndürüldü.

Türkiye'nin üretim merkezi Elazığ'dan dünyaya Türk Somonu

Türkiye'de Alabalık üretiminde ilk sırada yer alan Elazığ'ın Keban ilçesinde modern tesislerde üretilen Türk Somonları Avrupa ve Rusya'dan sonra Japonya, Amerika ile Kanada'ya da ihracat edilerek hem şehrin hem ülkenin ekonomisine katkı sağlıyor.

Elazığ'da örtü yangını, ekipler müdahale ediyor

Elazığ'ın Keban ilçesinde çıkan örtü yangınına müdahale çalışması başlatıldı.

Maden tüneli lokantaya çevrildi

Elazığ'da yaklaşık 70 yıl önce maden çıkartılmak için 420 metre uzunluğunda açılan tünel revize edilerek restorana çevrilmesiyle turizme kazandırılmış oldu. Sıcaklıkların arttığı bugünlerde vatandaşların çoğu yemek yemeye değil, mağarayı görmeye gelirken, içeri girenler soğuk hava nedeniyle 5 dakikada kendini dışarı atıyor.

Elazığ'da yıldırım yangına neden oldu

Elazığ'ın Keban ilçesinde yıldırım düşmesi sonucu çıkan yangında yaklaşık 15 dönüm alan küle döndü. Yangın büyümeden itfaiye ekipleri tarafından söndürüldü.

Keban Baraj Gölünde 2 Bin metre kaçak balık ağı ele geçirildi

Keban Baraj Gölünde yapılan denetimlerde 2 bin metre kaçak balık ağı ele geçirildi.

Keban'da vahşet, Kaymakamlık soruşturma başlattı

Elazığ'ın Keban ilçesinde 8 yavru köpeğin öldürüldüğünün tespit edildiğini belirten Kaymakam Hasan Akbulut, suçlu veya suçluların tespit edilmesi için adli ve idari soruşturma başlatıldığı söyledi.

AK Parti Keban ilçe başkanlığına 11 aday başvurdu

AK Parti Keban ilçe başkanlığı için temayül yoklaması yapıldı. 

Kuruyan baraj havzasında tarıma başlandı

12 yıl önceki kuraklığın tekrar baş göstermesiyle Türkiye'nin önemli barajlarından Keban Barajı'nın Havzası ile onu besleyen Murat Nehri'nde su yaklaşık 2,5 kilometre çekildi, ortaya çıkan yüzlerce dönüm arazi ise çiftçiler tarafından traktörlerle sürülerek ekilmeye başlandı.

Elektrik Üretimi Durdu, Nehir Kurudu

Türkiye'nin en büyük elektrik üretim santrallerinden biri olan Keban Barajı ve Hidroelektrik Santralinde elektrik üretimi durdu. Baraj tribünleri açılmadığı için Fırat Nehri susuz kaldı. Nehir üzerinde balık üretimi yapan işletmeler susuzluk nedeniyle büyük sıkıntı yaşadı.

Arsa Mafyasının Önüne Böyle Geçilecek

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, ihtiyaç olması halinde şehrin farklı bölgelerinde yeni imar alanları açmakta bir beis görmediklerini belirterek, böyle bir gelişme olması halinde hem arsa mafyalarının önüne geçebilme hem de vatandaşların arazilerini koruyabilme adına, bir yıl öncesinden duyuru yapacaklarını söyledi. 

Turfanda kiraz hasadı başladı

Elazığ'ın Keban Baraj Gölü havzasında 50 dönümlük arazide ekili 17 çeşit kirazdan erkenci kirazlarda hasat başladı. Mevsimlik işçilerin kiraz bahçesinden topladığı ilk ürünler, yol boyunda kurulan tezgahlarda kilosu 15 TL'den satılıyor.

AK Parti Keban İlçe Başkanı İstifa Etti

AK Parti Keban İlçe Başkanı Şahin Oğuz, görevinden istifa etti. 

Dev salıncak hem korku hem keyif veriyor

Elazığ'daki Keban Baraj gölü kıyısındaki yüksek bir tepeye kurulan dev salıncak hem korku, hem de keyif verirken, kısıtlamanın kaldırılmasıyla bayramdan sonra hizmete açılacağı belirtildi.

Bakanlık, Keban Belediyesine yol süpürme aracı hibe etti

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Keban belediyesine çok fonksiyonlu yol süpürme aracı hibe etti. Araç, Keban ilçesine getirilerek hizmete sunuldu. 

Belediye Başkanı, Hasta Genç Kız İçin Yardım Kampanyası Başlattı

Keban Belediye Başkanı Fethiye Atlı, rahatsızlığı nedeniyle İstanbul'da tedavisine başlanan 14 yaşındaki genç kız için yardım kampanyası başlattı. 

Dalgıçlar baraj gölüne daldı, tekerlekten halata kadar birçok atık çıkardı

Elazığ'ın Keban ilçesinde baraj gölüne dalış yapan dalgıçlar, tekerlekten halata kadar birçok atığı sudan çıkartarak çevre kirliliğine dikkat çekti.

Böylesi İlk kez görüldü; Yaralı Çekirgeye Çocukları Gibi Bakıyorlar

Elazığ'da yaşayan Yılmaz, Mukaddes Dağ çifti, bir bacağı olmayan çekirgeyi sahiplendi. Doğada yaşama sansı düşük olan çekirgeyi evlerinde beslemeye başlayan Dağ çifti, çekirgeye çocukları gibi bakıyor. 

Evinin Bir Köşesini Müzeye Çevirdi

Elazığ’ın Keban ilçesinde yaşayan 46 yaşındaki Fethi Oruç, antika biriktirme merakı sayesinde topladığı eşyalarına gözü gibi bakıyor.

Keban'ın 30 Yıllık İçme Suyu İhtiyacını Karşılayacak Proje Tanıtıldı

Keban İlçesinin 2050 yılına kadar içme suyu ihtiyacını karşılayacak olan Keban Göleti Projesinin tanıtımı yapıldı.

Keban Barajı Su Ürünleri Balık Üretim İstasyonu Devredildi

Keban Barajı Su Ürünleri Balık Üretim İstasyonu, İl Tarım ve Orman Müdürlüğüne devredildi.

Merhum Cevdet Doğan’ın Çocuklarından Meclise Teşekkür Ziyareti

Elazığ İl Genel Meclisi Keban İl Genel Meclis Üyesi Cevdet Doğan’ın oğlu Vedat ve Kızı Aynur Doğan İl Genel Meclisi toplantısına katılarak babaları için helallik istediler ve meclis üyelerine vefaları için teşekkür ettiler.

Keban Belediyesine İtfaiye Aracı Hibe Edildi

Belediyeler Birliği, Keban Belediyesine itfaiye aracı hibe etti.

İl Genel Meclis Üyesi Hayatını Kaybetti

MHP Keban İl Genel Meclis Üyesi Cevdet Doğan hayatını kaybetti.

Keban'da İlaçlama Çalışması

Elazığ'ın Keban ilçesinde sinek ve haşerelere karşı ilaçlama çalışması gerçekleştirildi.