Etiketler

Fırat Üniversitesinde 46 bin fidan toprakla buluşacak

Fırat Üniversitesi ile Elazığ Orman Bölge Müdürlüğü arasında yapılan protokolle üniversite içerisinde her öğrenci için bir fidan dikilecek. Bu kapsamda 46 bin fidan toprak ile buluşacak.

F.Ü kampüsünde her öğrenci için bir fidan dikilecek

Fırat Üniversitesi ile Elazığ Orman Bölge Müdürlüğü arasında yapılan protokolle Fırat Üniversitesi içerisinde her öğrenci için bir fidan dikilecek

Milletvekili Ataş: 'Fırat Üniversitesi bölgeye ciddi katkılar sağlayan bir üniversite'

Fırat Üniversitesi'nin marka üniversitelerden birisi olduğunu belirten AK Parti İstanbul Milletvekili ve MKYK üyesi Mustafa Ataş, 'Fırat Üniversitesi çok ciddi bilim adamları ve akademisyenler yetiştiren, bölgeye de ciddi katkılar sağlayan bir üniversite' dedi.

F.Ü Hastanesinde hizmet içi eğitimler sürüyor

Fırat Üniversitesi Hastanesinde hizmet içi eğitimler hız kesmeden devam ediyor.

Elazığ Karakoçan'dan kaleci ve forvet transferi

Elazığ Karakoçan FK, Yalovaspor'dan kaleci Kaan Parıltan ile Fırat Üniversitesi'nden forvet Rasim Ertan Karlıdağ'ı renklerine bağladı.

Elazığ'da açık havada piyona resitali

Elazığ Fırat Üniversitesi tarafından düzenlenen etkinlikte açık havada piyona resitali gerçekleştirildi.

Başkan Şerifoğulları: ‘Türkiye Drone Şampiyonası’nın Paydaşı Olmaktan Dolayı Gururluyuz’

TEKNOFEST Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali adı altında gerçekleştirilecek Türkiye Drone Şampiyonası'nın 1. etabı Elazığ’da gerçekleştirilecek.

Elazığ'da 155 doktor adayı kep attı

Fırat Üniversitesi (FÜ) Tıp Fakültesi'nde eğitimini tamamlayan 155 doktor adayı, düzenlenen mezuniyet töreninde kep attı.

11 yaşındaki çocuğa, uyanıkken beyin pili takıldı

Fırat Üniversitesi Tıp Fakültesi Beyin ve Sinir Cerrahisi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Doçent Dr. Sait Öztürk, 11 yaşındaki çocuğa uyanık halde beyin pili takarak bir ilke imza attı.

F.Ü Hastanesi temizlikte tam not aldı

Sakarya Adapazarı’ndan Elazığ'a gelerek Fırat Üniversitesi Hastanesi Genel Cerrahi Kliniğinde babasını ameliyat ettiren vatandaş, hastanedeki temizlik konusunu CİMER’e taşıyarak teşekkür etti.

F.Ü Tıp Fakültesi Öğretim Üyesinden büyük başarı

Fırat Üniversitesi Tıp Fakültesi Kardiyoloji Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mehmet Akbulut, Türk Kardiyoloji Derneği Pulmoner Vasküler ve Erişkin Doğumsal Kalp Hastalıkları Çalışma Grubu Başkanlığına seçildi. 

FÜ Veteriner Fakültesi 46. dönem mezunlarını verdi

Fırat Üniversitesi (FÜ) Veteriner Fakültesi 46. dönemde 185 mezun verdi.

FÜ Diş Hekimliği Fakültesi ikinci yılında 64 mezun verdi

Fırat Üniversitesi (FÜ) Diş Hekimliği Fakültesi, ikinci yılında 64 mezun verdi, tören düzenlendi.

FÜ'de yoğum bakım personeline 'Hastane Enfeksiyonlarının Önlenmesi' eğitimi

Fırat Üniversitesi (FÜ) Hastanesi'nde yoğum bakım personeline 'Hastane Enfeksiyonlarının Önlenmesi eğitimi verildi.

Bölgesel Amatör Lig: Mediline Hospital Fırat Üniversitesi: 1 - Erzincan Ulalarspor: 0

Mediline Hospital Fırat Üniversitesi, Bölgesel Amatör Lig 4. Bölge 6. Grup'ta puanını 9'a yükseltti.

Aydemir'in makalesi özel dosya olarak M5 Dergisi'nde yar aldı

M5 dergisinin Haziran sayısında Fırat Üniversitesi İletişim Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Emrah Aydemir’in Terörizmle Mücadelede Yeni Boyut: Bilişsel Savaş adlı makalesi Özel Dosya olarak yer aldı. 

Kayık kolonu gören rektörden tepki: 'Allah'ım bu binayı yapan müteahhidi sana havale ediyorum'

Elazığ depreminde orta hasar alan Fırat Üniversitesi'nde bir binayı güçlendirilmek için kolonları incelendiğinde bir kolonda ciddi bir hata ortaya çıktı. Rektör Prof. Dr. Fahrettin Göktaş, 'Allah'ım üniversitemizde bu binayı yapan müteahhidi sana havale ediyorum' diyerek tepki gösterdi.

Ekolojik dengesizlik yılan popülasyonunu arttırdı

Deprem bölgesi Elazığ'da son yıllarda yılanların fazla görülmesiyle ilgili bilgi veren Fırat Üniversitesi (FÜ) Fen Edebiyat Fakültesi Biyoloji Bölümü Zooloji Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Dr. İbrahim Akın Temizer, Bu yılanlar toprağın derinliklerinde yaşıyor. Toprak kaymaları ve depremler bu yılanların yaşam alanlarını bozdu. Ekolojik dengenin bozulması neticesinde yılan popülasyonun da artma başlamıştır dedi.

Millet Kütüphanesi Daire Başkanı Tuğlu: 'Kütüphaneler üniversitelerin kalbidir'

Elazığ'da söyleşiye katılan Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesi Daire Başkanı Ayhan Tuğlu, 'Özellikle sloganımız kütüphaneler üniversitelerin kalbidir. Fırat Üniversitesi'nde de bunu gördüm' dedi.

Fırat Üniversitesi: 3 - Bingöl Karlıova Yıldırımspor: 0

Mediline Hospital Fırat Üniversitesi, Bölgesel Amatör Lig 4. Bölge 6. Grup'ta çıktığı 2. maçı da kazandı.

Kütüphaneler Daire Başkanı Tuğlu, 'Kütüphaneler üniversitenin kalbidir'

Bir üniversitede en önemli yerlerden birinin kütüphane olduğunu belirten Cumhurbaşkanlığı Kütüphaneler Daire Başkanı Ayhan Tuğlu, 'Kütüphaneler üniversitenin kalbidir. Fırat Üniversitesi'nde yeni yapılan kütüphaneyle de onu gördüm. İnşallah içerik de zenginleştirilerek daha güzel, bölgenin iyi bir kütüphanesi olur diye umut ediyoruz' dedi.

FÜ'de çevre farkındalık etkinliği

Elazığ'da çevre farkındalık etkinliği kapsamında Fırat Üniversitesi (FÜ) akademisyenleri ve öğrenciler kampüs içerisindeki temizlik yaptı, sokak hayvanları için mama bıraktı.

Savunma Sanayii Başkanı Demir'den Rektör Göktaş'a ziyaret

Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail DEMİR, Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin GÖKTAŞ’ı ziyaret ederek üniversitenin savunma sanayi alanında yaptığı çalışmalarla ilgili istişarelerde bulundu. 

F.Ü'de en başarılı lisansüstü tez ödül töreni

Fırat Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü tarafından 2018-2019 yılı En Başarılı Lisansüstü Tez Ödül töreni düzenlendi. 

F.Ü Hastanesinde hizmet içi eğitimler sürüyor

Fırat Üniversitesi Hastanesinde geçtiğimiz yıl içerisinde göreve yeni başlayan güvenlik görevlilerine oryantasyon eğitimi düzenlendi. 

Şengül: Kuraklığın iklim değişimi olarak değerlendirilmemesi gerekiyor

Fırat Üniversitesi (FÜ) İnsani ve Sosyal Bilimler Fakültesi Coğrafya Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Taner Şengün, 'Bu yıl yaşanan kuraklık önceki dönemlerdeki yağışları dikkate aldığımız zaman büyük bir iklim değişimi olarak göz önünde bulundurulmamalıdır. İklim olayı bir bölgede uzun yıllar boyunca meydana gelen atmosfer olaylarının ortalamasıdır. En az 20, 30 yıl geçmesi lazımdır' dedi.

Fırat Üniversitesi Deprem Raporu Hazırladı

Fırat Üniversitesinde hazırlanan Elazığ’ın Deprem Raporu Kitapçığı Rektör Prof. Dr. Göktaş'a takdim edildi.

Elazığ'da ipek böcekçiliği yeniden canlanıyor

Elazığ'da unutulmaya yüz tutan ancak 2 yıldır uygulanan proje ile şu anda 180'e ulaşan üreticinin yer aldığı ipek böceği yetiştiriciliği kapsamında 140 kutuda 2 milyon 800 bin adet yumurtanın dağıtımı yapıldı.

Rektör Göktaş, Öğrencilerle Bayramlaştı

Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Göktaş, pandemi nedeniyle memleketlerinde olan üniversite öğrencileriyle bayramlaştı.